B.GREAT

Спорт в Англії та соціальна нерівність в британських видах спорту

Які види спорту найпопулярніші серед британців?

Якщо уважно придивитися до улюблених видів дозвілля британців, стане зрозуміло, що спорт, а саме  командні види спорту, відіграють значну роль в британській культурі. Причина цього глибоко вкоренилася в спортивній історії Сполученого Королівства. Дані свідчать про те, що багато які з сучасних,  найпопулярніших сьогодні видів спорту були винайдені в Британії. Тож легко уявити, що першими гравцямицих тут були британці, вони ж придумали правила або, по крайній мірі, їх базову структуру. Ми розповімо вам про три великих британських командних видах спорту та чому ці види спорту такі популярні?


Три найвидатніші британських види спорту!

Британці - одні з найбільш азартних людей в світі, і особливий інтерес для них представляють командні види спорту. За рахунок цього, коло потенційних кандидатів на престол найпопулярніших британських видів спорту звужується. Якщо додати критерій що в цих видах спорту повинен бути якийсь м'яч, кількість можливих варіантів зменшується  ще більше. Тепер відповідь на наше найперше запитання отримати ще простіше. Таким чином, серед найпопулярніших видів спорту у британців є три гри з м'ячем.

З одного боку, це асоціативний футбол або просто футбол, який виявився дуже цікавою грою, у якій беруть участь команди чи не з усього світу і вболіває незліченна кількість глядачів.

Регбі також є одним з провідних видів спорту в Великобританії. Що ціково, так це те, що більшість сильних команд можна знайти серед країн, які тісно пов'язані з Сполученим Королівством через спільну історичну спадщиину. До них відносяться такі країни, як Франція, Південна Африка, Австралія або Ірландія, не кажучи вже про саму Англію, Шотландію та Уельс, в кожній з яких є власна національна команда.

Нарешті, слід також згадати про крикет. Дивно, але, як і регбі, крикет надзвичайно популярний в регіонах, історично пов'язаних з Великобританією. До них відносяться, зокрема, Австралія, Індія і Південна Африка, в основному країни, які раніше належали до Британської імперії.

Всі три гри об'єднує те, що вони були винайдені в Сполученому Королівстві.
Проте є один цікавий факт, який різнить ці види спотру  для Британців. Всі три гри  належали до різних соціальних верств населення і століттями зберігали свій статус. Звичайно, соціальні класифікації  сьогодні  стають все менш і менш помітними, ніж раніше, але їх все ж можна знайти. З іншого боку, зрозуміло, що в кожен з цих видів спорту грають і дивляться не тільки члени певного соціального класу, а люди всіх соціальних класів. Тому, коли ми говоримо про певний соціальний клас, який ідентифікує себе з певним видом спорту, ми маэмо на увазі соціальне походження більшості учасників і глядачів, проте, звичайно не всіх.

Про футбол в Великобританії

Кажуть, що футбол винайшли жителі села, які намагалися вибити "м'яч" зі свинячого міхура в певних точках в поселенні супротивника. Оскільки люди, які грали в цю гру, були вихідцями з сільської місцевості і, отже, належали до робітничого класу, не дивно, що футбол залишався видом спорту робітничого класу. Це, найстаріший з трьох видів спорту, та, впевнено можна стверджувати, що і регбі і крикет є нащадками футболу, який,  по суті означає просто гру в м'яч ногою або ходьбу під час гри в м'яч. Це, в свою чергу, також є показником , що гравці належать до робітничого класу, оскільки прості люди, на відміну від знаті, не могли дозволити собі їздити верхи.

Перші регульовані форми більш пізнього футболу виникли з навчанням учнів вищого і середнього класів в середніх школах. Це дозволило школам змагатися один з одним в чесних турнірах. Йшов час, кожна зі шкіл встановлювала свої правила,  так і виникло регбі, яке, як ми побачимо пізніше, було споріднене з футболом. В останні роки в зв'язку з певними змінами футбол також стає все більш популярним серед середнього класу і, таким чином, перетворився на справжнє масове спортивне видовище. Враховуючи все це, футбол такий популярний, тому, що його коріння лежить в ранній культурі робітничого класу. Футбол протягом століть відігравав важливу роль в якості розважального заходу в суспільному житті людей і тому історично був тісно пов'язаний з британським суспільством.

Про британське регбі

Оскільки справжній середній клас виник з робітничого класу в Великобританії порівняно пізно, не дивно, що регбі, популярний вид спорту середнього класу, з'явився відносно недавно в порівнянні з іншими видами спорту. Йому спочатку приписували високий освітній фактор. У середніх школах регбі став незамінним для розвитку дисципліни, справедливості і згуртованості учнів. Загалом, він був розроблений щоб зробити з гравців - людей честі а також сприяв міцній солідарності між учнями школи на все життя. Але через такі  зв'язки, які були закладені в школі, розвинулося подальше роз'єднання соціальних класів. Через те, що учні, що навчалися в школах, були в основному з новоспеченого середнього класу тож представники вищих та нижчих класів мали невеликі шанси грати в цю гру. Але так само, як середній клас пішов з робітничого класу, регбі середнього класу є нащадком  футболу робітничого класу. Таким чином, він так само глибоко укорінився в британському суспільстві і став одним з  найпопулярніших видів  спорту.

Що стосується британського крикету


Крикет був і залишається одним з найпопулярніших розваг, особливо серед вищих верств населення Англії. Оскільки гра в крикет може тривати до п'яти днів, очевидно, що люди з середнього і нижчого класів не могли собі дозволити таке марнотратство часу, адже їм доводилося працювати, щоб заробляти на життя, часто навіть у вихідні.В історії Великобританії існує момент, коли на декілька років розважальні види спорту  були забороненими для нижчого та середнього класів, що явно сприяло розпалу соціальної нерівності. Проте заборона не стосувалася крикету, який був дозволеною розвагою для нижчих верств населення. У цьому контексті крикет поєднував в собі аристократичність вищого класу та приховане пригнічення інших соціальних класів. Незважаючи на дозвіл грати в крикет дворянство все ж таки займало найпрестижніші позиції на полі. Таким чином, аристократична влада зберігалася навіть на полі бою, тому що і тут люди з більш низьким статусом повинні були підкорятися наказам. Але поступово аристократична влада стала слабшати. З роками команди і соціальні класи розділилися на аматорські команди вищого класу, з одного боку, і професійні команди, що складаються з постійних гравців в крикет з середнього і нижчого класів, з іншого. Оскільки всі соціальні класи історично пов'язані цією грою, високий рівень популярності крикету - гарантований.
Для студентів