B.GREAT

Великобританія загальні відомості про країну

Великобританія

Великобританія - держава в північно-західній Європі. Точніше, держава називається «Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії». Держава складається з частин Англії, Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії. Англія, Шотландія і Уельс розташовані на фактичному острові «Великобританія», який є найбільшим з Британських островів.

Поруч з Великою Британією ще є кілька островів. Великобританія також володіє декількома колоніями по всьому світу. Ці острови тепер називають «заморськими територіями». Ці області відносяться до перыоду, коли була Британська імперія.

Десь у 1900 році Британська імперія була найбільшою і наймогутнішою країною в світі. До 1960 року більшість колоній було втрачено. Але багато людей у ​​всьому світі все ще вивчають англійську мову. Багато інших людей перейняли частину британської культури.

Географія Великобританії

Погодні умови Великобританії залежать від Атлантичного океану. Тому тут дуже сильний вітер, багато дощу і туману. Але в Великобританії не холодно. Температура нижче 0 градусів буває рідко, але в зимові місяці зазвичай волого і туманно.

На півночі Шотландії є гори, як і в Уельсі. Найвища гора Сполученого Королівства знаходиться в Шотландії: висота Бен-навис становить 1345 метрів.

Великобританія - сильно урбанізована країна. Це означає, що там багато великих міст і мало "незайманої" природи. Лише близько десятої частини території країни займають ліси. Одна з причин цього  полягає в тому, що Великобританія знаходиться на ранньому етапі індустріалізації.

Оскільки Великобританія складається з декількох островів, у неї довга берегова лінія з безліччю крутих скель. На сході країни знаходиться Північне море, на заході Атлантичний океан і Ірландське море. Відомий приморський курортний регіон - Корнуолл на півдні.

Як  історично формувалася Великобританія?

Раніше Британські острови належли кельтським народам. Вони колонізували Британію до того, як вона була завойована римлянами в 43 р до н.е. В кінці античності германські народи з Європи прийшли на острови і захопили владу. Англія зі столицею Лондон стала найважливішим королівством на острові Великобританія. Вони також підкорили решту Британських островів, які зараз є Ірландією і Північною Ірландією.

Але древня Англія була також частково завойована іншими імперіями. Важливим свідченням цього є гобелен з Байе або Ба-Йо. Він датується середньовіччям і показує, як нормани завоювали Англію в 1066 році. Це був останній раз, коли вороги окупували землю.

Крім того, у королівства було безліч колоній по всьому світу. Сюди входять Індія, Австралія, Канада і багато інших країн. Близько 1920 року чверть світу перебувала під владою Лондона. Це було близько 100 років тому. Однак в той час колонії вже починали ставати незалежними. Приблизно в 1960 році британці втратили свою світову імперію. З тих пір вони стали більше цікавитися Європою.

Що потрібно знати про жителів Великобританії?

У Великобританії є чотири частини Англія, Шотландія, Уельс та Північноа Ірландія. Понад чотири п'ятих всіх британців живуть в Англії. Англійською говорять у всіх частинах країни. Однак в деяких куточках країни все ще існують давні кельтські мови, на яких говорять люди.

У Великобританії також проживає багато іммігрантів або нащадків іммігрантів. В основному вони вихідці з більш ранніх колоній в Азії, Африці і Карибському басейні. Більшість іммігрантів з Індії, Польщі або Пакистану і живуть в Англії.

Британія стала християнською в ранньому середньовіччі. В кінці середньовіччя відбулася Реформація: нові церкви були засновані в Англії і Шотландії. Найбільшою стала англіканська церква. Це було дуже схоже на католицьку церкву, тільки без папи. Сьогодні майже половина британців - англікани. Багато інших британці - католики. Крім того, приблизно кожен двадцятий житель - мусульманин.

Хто головний у Великобританії?


«Будівля парламенту»: ця будівля знаходиться в Лондоні на річці Темза. Вежа по праву сторону називається Біг - Бен. Він був побудований більше 150 років тому. У той час готичний стиль знову ввійшов в моду.
Королева Англії, безумовно, найвідоміша королева в світі. Однак королі країни вже не мають повноцінної влади. З 1689 році королі керував «разом» з парламентом.

Насправді це означає, що Парламент має майже всі повноваження. Парламент приймає закони. Він складається з двох палат, тобто двох частин: нижньої і верхньої. Місце у верхній палаті раніше засідали дворяни і єпископи. А друга належала громадам.

Той, хто хоче очолити уряд, повинен бути главою однієї з двох великих партій. У більшості випадків одна з двох партій перемагає на виборах з великим відривом. Потім королева призначає керівника цієї партії главою уряду. Його називають прем'єр-міністром. Потім прем'єр-міністр вибирає своїх міністрів. Кожен з них очолює одне з двадцяти департаментів. Весь уряд називається Кабміном.

Великобританія була членом Європейського співтовариства з 1973 року, яке згодом стало Європейським союзом. Але в 2016 році був референдум: уряд дозволив народу Великобританії вирішувати, чи повинна країна залишатися в ЄвроСоюзі. За Брексит проголосувала більша половина жителів. Це слово складається зі слів «Британія» і «Вихід».

Чим славиться Великобританія?

Англійська мова набула поширення за часів Британської імперії. Англійська є однією з найважливіших, якщо не самою важливою мовою в світі.

Будь то післяобідній чай, чудовисько з Лох-Несса, бульдог, Стоунхендж або смажена шинка на сніданок: Великобританія відома багатьма речами, великими і малими. Вільям Шекспір ​​- найвідоміший письменник в Англії і, можливо, у всьому світі, а "Бітлз" - найуспішніші музиканти країни.

Великобританія провела залізницю до своїх колоній. Ось чому зараз в таких країнах, як Індія, існує розгалужена залізнична мережа.

Деякі види спорту також походять з Великобританії. Футбол став відомим у багатьох країнах світу. Збірна Англії одного разу була чемпіоном світу. Іншими видами спорту займаються лише в країнах, що входили до Британської імперії. Прикладами є регбі та крикет.

Для студентів