Магістратура у Великобританії

Магістратура (Master's degree) в вузах Великобританії представлена, як академічними програмами, так і практико-орієнтованими післядипломними курсами. Для освоєння більшості з них буде потрібно 1 рік full-time навчання (в США 2 роки).
Університети Великобританії

Як українським учням та студентам вступити до вишу Великобританії ?

зарубежные университеты для украинцев
Провчитися 1 рік у ВНЗ України
Провчитися 1 рік в українському виші, після чого перевестися до британського. Це найризикованіший варіант, адже шанс зарахування абітурієнта – невисокий .
Навчатися за програмою Foundation
Пройти курс навчання за програмою Foundation (1 рік). Ця програма дає змогу краще вивчити англійську мову, а також освоїти профільні дисципліни. Атестат Foundation приймає більшість британських вузів, але не всі. Тому, обираючи програму Foundation, слід переконатися, що ВНЗ, який ви обрали, приймає абітурієнтів з атестатом Foundation.
2 роки у школі Великобританії
Вступити в британську старшу школу (навчання триває 2 роки) за програмою Advanced Level (A-level) Programme або International Baccalaureate Programme (IB).
Level (A-level) Programme є вузькопрофільною і підходить тим, хто вже точно визначився з майбутньою професією. International Baccalaureate Programme (IB) містить широкий спектр предметів. Атестати, видані після проходження курсу цих програм, приймаються всіма вищими навчальними закладами Великої Британії.
зарубежные университеты для украинцев

Можна виділити наступні типи магістерських спеціальностей:

  • 1
    Academic master's degrees
    Пропонують поглиблене вивчення будь-якої тематики у рамках предметної області, як правило відповідають напрямку бакалаврату. Допомагають побудувати як академічну, так і професійну кар'єру!
  • 2
    Academic Master's: Taught degrees
    Навчання проводять за чітким структурованим планом: лекції, семінари, практичні заняття, час для самостійної роботи, написання доповідей та тез. Виконання плану контролює викладацький склад.
  • 3
    Academic Master's: Research degrees
    Майже не передбачає занять за розкладом. Студент фокусується на одному або декількох напрямах проектних досліджень. Його контролює та підтримує науковий керівник. Ідеальний варіант для тих, хто в майбутньому планує вступати на PhD програми.
  • 4
    Professional master's degrees.
    Відрізняються вузькою спеціалізацією. Студенти здобувають професійні навички, необхідні для майбутньої кар'єри, часто з подальшим працевлаштуванням. Сюди також можна зарахуватим післядипломні курси перепідготовки (conversion courses), які дають змогу змінити профіль діяльності.
Дедлайни для подачі документів до магістратури випадають на літній і зимовий час (червень і січень), однак у багатьох університетах заявки приймають протягом усього року.

Вимоги до абітурієнта при вступі в університет Великобританії

  • Ступінь бакалавра за релевантної спеціальності (середній бал 4/5, або 60-69%);
  • Рівень володіння іноземною мовою не нижче ніж IELTS 6.5;
  • Список необхідних документів також може містити:
  • План магістерського дослідження;
  • Результати іспитів GMAT / GRE;
  • Мотиваційне есе;
  • Резюме;
  • Рекомендації від викладачів / роботодавців
Додатково університет може провести вступний тест чи співбесіду з кандидатом (особисто або по скайпу). У разі невідповідності мінімального рівня володіння англійською мовою, приватні навчальні заклади, як правило, пропонують проходження підготовчої програми Pre-Master's.
Як вступити до вишів Великобританії
Процес вступу до університетів Великобританії уніфікований і здійснюється централізовано через UCAS (Universities and Colleges Admissions Service). Всі абітурієнти повинні заповнити спеціальну форму, яка містить наступні дані:
✓ бал, який студент очікує отримати на випускних іспитах.
✓ невелике есе (personal statement), в якому студент розповідає про свої професійні плани, обґрунтовуючи необхідність вчитися в даній сфері.
✓ список університетів, не більше 6 закладів, в які абітурієнт хотів би вступити.


Університети отримують заявки від абітурієнтів і повідомляють про своє рішення. Оскільки заявки подаються не пізніше січня, коли випускні іспити ще не здані, то зарахування зазвичай буває «умовним».

Після того, як абітурієнт отримає результати випускних іспитів, можна говорити про фактичний вступ.

Як правило, абітурієнти заздалегідь розраховують свої сили, щорічно у Великобританії публікується рейтинг ВНЗ, в якому вказані прохідні бали. Для Оксфорда і Кембриджа вони, традиційно, складають 100 балів (максимально можливий результат), але для зарахування також необхідно скласти іспити в самому виші та пройти особисту співбесіду.