Програма A-Level

І все, що потрібно про неї знати
Однією з найбільш характерних рис системи освіти Великобританії є унікальний перехід між старшою школою і університетом. У більшості країн світу студенти вступають до університету після закінчення середньої школи.
У Сполученому Королівстві, з іншого боку, студенти повинні пройти проміжну сходинку навчання (додаткову освіту) і здати національні іспити, які вимірюють їх успішність (A-Level). Весь сенс у тому, щоб вирівняти свій академічний потенціал відповідно до вимог університету.
Що таке A-Levels?
Просунуті рівні або A-Level - це предметні кваліфікації, які британські студенти віком 16 років і старше повинні отримати, якщо вони планують вступити до університету або просто хочуть отримати кращі знання в конкретній галузі навчання або обраної професії.
Курси A-Level проводяться в коледжах шостого класу і коледжах додаткової освіти. По суті, ці дві установи однакові, за винятком того, що коледжі додаткової освіти працюють окремо від старших шкіл, пропонують більш широкий спектр курсів і кваліфікацій, а також забезпечують інше середовище навчання в порівнянні з старшими школами.
A-Levels в Великобритании
A-Levels діляться на два етапи:
AS Level - приймаються студенти у віці від 16 до 17 років
A2 Level - приймаються студенти у віці від 17 до 18 років.
В кінці кожного етапу необхідно здати іспит. Здача цих іспитів є обов'язковою для переходу на вищий рівень навчання.
В основному, AS-Level це можна зазвати першим роком A-Levels, де студенти можуть вивчати «додатковий» предмет. Більшість студентів отримують кваліфікацію AS в перший рік, тому вони можуть повністю зосередитися на навчанні для отримання повного рівня A у другому році.
Ви можете складати іспити з усіх предметів A-Level, але відповідно до нових правил системи освіти в Англії ваші оцінки за рівнем AS не враховуватимуться в загальній оцінці, яку ви отримаєте по проходженню рівня A-Level.
Скільки предметів мені дозволено здавати на A-Levels?
Ви можете обрати таку кількість предметів, яку захочете, але ...
З академічної точки зору, A-Levels дуже вимогливі в порівнянні з середньою освітою. Крім того, отримання A-Levels не є повним успіхом, тому що ваші оцінки теж мають значення.
При цьому, незважаючи на те, що ви можете обрати стільки предметів, скільки хочете, ми рекомендуємо вам зосередитися тільки на трьох з них (в кінцевому підсумку на 5, якщо ви впевнені, що впораєтеся). Якщо у вас вже є план поступити до конкретного університету, зв'яжіться з ними, щоб отримати інформацію про те, скільки предметів A-Levels потрібно і яка з них повинна бути оцінка.
Завжди майте на увазі, що британські університети дуже конкурентноздатні, і A-Levels грають важливу роль в вашому вступі. Зазвичай вони шукають кандидатів, які мають принаймні три рівні A з найвищими оцінками з предметів, тісно пов'язаним з їх цільовим університетським курсом. Якщо ви берете більше трьох, ви ризикуєте обмежити свій академічний потенціал і нарати меншу кількість балів.
Деяким студентам складно обрати предмети для A-Levels. Це загальна проблема для тих, хто ще не вирішив ким він хоче стати в майбутньому. Якщо ви знаєте в який університет поступати, перевірте, які предмети вам потрібні, і сконцентруйте всю увагу цих предметих. Наприклад, якщо ви хочете вивчати біологію в університеті, ви можете отримати біологічний рівень, хімію і математику в якості A-Levels.
Які оцінки мені потрібні?
Вимоги до вступників змінюються в залежності від типу курсу і школи, яку ви хочете відвідувати в рамках ваших рівнів A-Levels.
Зазвичай вам потрібно буде здати 5 предметів GCSE з оцінками від 9 до 4 до моменту подачі заяви на курс A-level. Зверніть увагу, що для участі в конкурсних програмах навчання ви повинні прагнути отримати якомога вищі оцінки в GCSE, щоб мати реальні шанси на зарахування.
Які найскладніші предмети?
Завжди важливо пам'ятати, що A-Levels жорсткі, і вам потрібно вивчити все можливе, щоб домогтися успіху. Проте, кожен предмет ма свої складні строни в A-Levels, але все це зводиться до вашого стилю навчання і вашої наполегливості в роботі. Тим не менше, більшість студентів називають такі науки як математика і хімія складнішими за нші. Психологія і іноземні мови також складні.
Існує певний список A-Levels, які найчастіше потрібні в університетах Великобританії. Ці предмети відомі під загальною назвою «полегшені предмети».
1
Математика
2
Англійська
3
Біологія
4
Фізика
5
Хімія
6
Історія
7
географія

Чи можу я вступити до університету без A-Levels?

Це одне з найпоширеніших питань студентів.
Відповідь - так, ви можете поступити до університету у Великобританії без A-Levels. Проте, зверніть увагу, що британські університети дуже конкурентноздатні, тому необхідна еквівалентна академічна кваліфікація. На щастя, є кілька з них, прийнятих з університетів.
Звичайно, якщо ви вчилися в Шотландії, ви повинні були отримати вищу освіту, еквівалентну A-Levels, тому ви маєте право подати заяву на вступ до університету у Великобританії. Крім того, багато університетів у Великобританії беруть до уваги визнану міжнародну кваліфікацію, і International Baccalaureate є типовим прикладом цього.
У деяких випадках, університети можуть також розглянути професійні кваліфікації, такі як BTEC. Ще одна можливість - подати заявку на чотирирічну програму отримання ступеня, також відому як інтегрована ступінь, пропонована в університеті, де перший рік є свого роду підготовчим курсом для вашого звичайного навчання.
Крім того, якщо ви доросла людина, яка після закінчення середньої школи не подалися на вищий рівень , ви все одно можете продовжити свою вищу освіту. Багато університетів у Великобританії пропонують дипломи «Access to Higher Education diplomas», призначені для підготовки до університету тих людей, які якийсь час не вчилися.
Майте на увазі, що те, чи можете ви вчитися в Великобританії без A-Levels чи ні, повністю залежить від університету, в який ви подаєте заяву. Тим не менш, ми пропонуємо вам зв'язатися з ними до прийняття рішення про подачу заяви.